Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Wybór domeny a pozycjonowanie w Google

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady, Domeny;
Wybór domeny a pozycjonowanie w Google

Jeżeli planujemy założyć stronę internetową z myślą o późniejszym jej pozycjonowaniu warto już na samym początku zwrócić uwagę na istotne czynniki, do których z pewnością możemy zaliczyć wybór odpowiedniej domeny.

W Polsce w naturalny sposób najpopularniejszymi domenami są domeny krajowe z końcówką .pl. Zatem jeśli zamierzamy opublikować stronę kierowaną do rodzimych odbiorców zdecydowanie warto wybrać ten wariant.

Domeny globalne i pozostałe, jak się wydaje, są nieco gorzej postrzegane w polskim wydaniu wyszukiwarki Google, co jednak w przypadku braku możliwości zarejestrowania domeny krajowej nie dyskwalifikuje ich w skuteczności pozycjonowania. Do domen globalnych możemy zaliczyć rozszerzenia: .com .org .biz .info .net i inne.

Domeny regionalne (np.: nazwa-strony.waw.pl, nazwa-strony.rzeszow.pl), które są popularne z uwagi na bardzo niski koszt utrzymania w „rankingu wartościowych domen algorytmu Google” wypadają niezbyt atrakcyjnie. Z pewnością fundamentalnym czynnikiem takiego odbioru jest tworzenie przez niedoświadczonych pozycjonerów setek tysięcy niewartościowych, spamerskich witryn. Dlatego nie rekomendujemy specjalnie tego typu wyborów nawet jeśli prowadzona działalność oraz target strony są ściśle związane z konkretnym miastem czy regionem. Jeśli chcesz aby w adresie pojawiła się nazwa Twojej miejscowości optymalnym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie domeny wyższego poziomu gdzie możesz umieścić jej nazwę np. w taki sposób: nazwa-miejscowosc.pl
Myślnik jest doskonałym separatorem, dlatego nie bój się go używać. Na tle dwuczłonowego adresu w postaci: nazwamiasto.pl wypada nieco korzystniej.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem, całkowicie bezpłatnym jest utworzenie subdomeny w ramach zarejestrowanej już innej domeny (przykład: subdomena.twoja-domena.pl). Na dzień dzisiejszy subdomeny przejawiają najmniejszą wartość w dziedzinie pozycjonowania wśród „domen”. Przez algorytm Google traktowane są niemalże jak jedna z podstron głównej domeny, co w praktyce może oznaczać spore trudności w osiągnięciu wysokich pozycji na interesujące słowa kluczowe choć w niektórych sytuacjach może także zadziałać w drugą stronę na naszą korzyść. Uzaleznione jest to m.in. od wartości jaką prezentuje główna domena.

Nazwa domeny, a słowa kluczowe

Na  pytanie czy w nazwie domeny warto użyć słów kluczowych, dla których chcemy pozycjonować stronę, to mając na uwadze wpływ adresu na pozycjonowanie, odpowiedź jest jednoznaczna. TAK! Nie zawsze jednak specyfika zakładanej witryny może pozwolić na taki ruch, to zrozumiałe i bynajmniej nie oznacza, że nie uda się stworzyć wartościowej witryny, dobrze postrzeganej przez Google i wysoko wypozycjonowanej. Jednak w przypadku, gdy  jesteś właścicielem np. stacjonarnego sklepu sportowego i planujesz uruchomić dodatkowo sprzedaż internetową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twój sklep internetowy posiadał adres sklep-sportowy.pl. W praktyce oznacza to dodatkowy plusik, (z czasem być może znaczący) w rankingu stron na frazę „Sklep sportowy”. Niestety pula wolnych domen jest coraz węższa, w praktyce coraz trudniej zarejestrować ciekawy adres bo albo jest już przez kogoś zajęty albo jest na sprzedaż za pokaźne kwoty. Warto jednak poświęcić nieco czasu i spróbować znaleźć coś co będzie z jednej strony łatwe dla zapamiętania, możliwie krótkie i jednoznacznie wskazujące na charakter strony, nazwę produktu, usługi itp...

Dostępność domeny możesz sprawdzić na naszej stronie: tutaj >>

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020