Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

WWDC 2012: Co nowego w Apple?

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Rynek IT;
WWDC 2012: Co nowego w Apple?

Za nami jedna z największych imprez dla miłośników Apple - World Wide Developers Conference 2012. Firma pokazała swoje najnowsze propozycje.

WWDC to jedna z największych imprez informatycznych. To właśnie na niej prezentowane są nowości firmy Apple. Konferencja firmy skupia na sobie uwagę nie tylko fanów jej produktów i tak było również w tym roku. Na długo przed imprezą plotkowano w mediach na temat tego co gigant zaprezentuje w trakcie trwania konferencji. Teraz, po jej zakończeniu wiadomo już czego w najbliższym czasie można się spodziewać po Apple.

Na WWDC pokazano nowe wersje systemów operacyjnych. iOS 6, system dla mobilnych urządzeń ma mieć około 200 usprawnień. Najważniejszymi z nich to wsparcie dla rozmów przez sieć komórkową (3G) w FaceTime dzięki czemu użytkownicy nie będą uzależnieni od połączenia WiFi jak ma to miejsce obecnie. Pojawi się opcja odrzucenia rozmowy z szybką wiadomością do dzwoniącego lub opcją poźniejszego przypomienia o konieczności oddzwonienia do tego kto próbował sie do nas "dobić". Użytkownicy systemu iOS 6 otrzymają także nową funkcję "nie przeszkadzać", która pozwoli wyciszać dzwonki i alarmy w określonym czasie. Potwierdziło się również to o czym mówiono od kilku miesięcy, Apple przygotowało własne mapy do swoich urządzeń. Nową, całkiem ciekawą aplikacją wydaje się Passbook. Ma to być przechowalnia dla biletów, czy kuponów. Aplikacja np. będzie nam przypominać o tym, jakie wykupiliśmy miejsce w kinie. Dodatkowo Siri - wirtualny asystent, ma pojawić się także na iPadach, a integracja z facebookiem np. książki adresowej na co wielu od dawna liczyło stanie się rzeczywistością.

Sprezentowano również nową wersję systemów dla Maców - Mac OS X. Co prawda jest to bardziej uaktualnienie, niż odrębna nowa wersja ale zmiany i tak są dość istotne. Wkrótce na Macach będzie można odbierać wiadomości z telefonu, dyktować na głos tekst (np. email) oraz posiadać centrum przypomnień o ważnych wydarzeniach. Najważniejsza wydaje się funkcja Power Nap, dzięki której dane na komputerze i oprogramowanie jest automatycznie aktualizowane.

Dużym zmianom uległy również MacBooki. Przedstawiono odświeżone wersje MacBook Air oraz Pro. Pierwszy z nich ma mieć od teraz szybsze oraz bardziej zaawansowane procesory Core i5 oraz i7. Do 4GB powiększono również pamięć RAM. W produktach z serii Pro zastosowano 4 rdzeniowe procesory i7 o taktowaniu od 2,3 Ghz do 2,7 Ghz. Pamięć RAM ma mieć nawet do 8GB i to co z pewnością na wielu zrobi największe wrażenie, ekran Retina o imponującej rozdzielczości. Niestety cena w przypadku Pro może odstraszać. Najbogatsza wersja to koszt około 13 tys. złotych.

Apple pracowicie spędziło ostatni okres, sprezentowane systemy operacyjne jak i urządzenia robią wrażenie. Czas jednak pokaże czy jest to rewolucja na rynku czy po prostu niezbędna aktualizacja sprzętu. Jednakże zarówno fani jak i antyfani firmy oznaczonej jabłuszkiem muszą przyznać, po raz kolejny poprzeczka została podniesiona wysoko.

Źródło: komputerswiat.pl

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020