Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Wtyczki Wordpressa do stron członkowskich

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Wtyczki Wordpressa do stron członkowskich

W zależności od oferowanych funkcji wśród wtyczek można znaleźć takie, które pozwalają zdefiniować co użytkownik może wykonać czy zobaczyć (np. User Role Editor), czy takie, za pomocą których można stworzyć fora społecznościowe (np. bbPress, Buddy Press). 

Dużą grupę stanowią wtyczki, które umożliwiają zarządzanie użytkownikami tzw. stron członkowskich (ang. membership websites), które oferują funkcje zarządzania dostępnością treści dla poszczególnych użytkowników (czy ich grup), umożliwiają skonfigurowanie płatnego dostępu do treści, integracje z forami dyskusyjnymi i inne.

Poniżej omówimy kilka najpopularniejszych wtyczek z tej grupy, w większości darmowych.

Membership (darmowa/$19)

Wtyczka ta pozwala ograniczyć dostęp do postów, stron, kategorii, komentarzy, galerii, możliwości pobierania plików i więcej. Integruje się również z BuddyPress, co pozwala na ograniczyć zainstalowane widgety czy wtyczki do wybranych subskrybentów. Dodatek umożlwia ustawienie automatycznego odnawiania okresowych lub kończących się subskrypcji po określonym okresie czasu. Można również przy jego pomocy udostępniać wybrane fragmeny treści dla wszystkich odwiedzających stronę, aby zachęcić do subskrypcji.

Darmowa wersja wtyczki daje możliwość zdefiniowania dwóch typów subskrypcji. Wersja pro (płatna $19) nie posiada ograniczeń co do ilości subskrypcji czy członków.

 

 

Paid Memberships Pro (darmowa)

Paid Membership Pro umożliwia łatwy sposób konfiguracji wielokrotnych subskrypcji oraz poziomów członkostwa. Dodatkowo pozwala na oferowanie próbnego (czasowego) członkostwa, które zachęca odwiedzających do rejestracji. Dostępna jest również funkcjonalność kodów rabatowych, które mogą posiadać termin ważności lub być dostępne dla określonej liczby osób, które chcą skorzystać z rabatu.

Wtyczka jest darmowa. Użytkownikom, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia, szkoleń czy dostępu do dokumentacji modułu jest ono oferowane za kwotę 97 dolarów.

 

 

Members (darmowa)

Members to plugin z wbudowanym edytorem ról, będący dobrą alternatywą dla User Role Editora. Umożliwia ograniczenie dostępu do wybranych treści oraz dodać okno logowania na stronie poprzez widget. Nie posiada jednak możliwości definiowania poziomów członkostwa, różnicowania subskrypcji oraz akceptowania płatności członków. Można go polecić dla małych prywatnych stron, nie sprawdzi się jednak w przypadku większych komercyjnych stron, które korzystają z funkcjonalności zarządzania subskrybentami.

 

 

 1   2   3    następna strona

 

Ocena: 32101 (3.50/5), bazuje na 12 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020