Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Wpływ linków na pozycjonowanie

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Wpływ linków na pozycjonowanie

Pozycjonowaniem w wyszukiwarkach możemy określić szereg czynności mających na celu wzrost pozycji naszej strony internetowej w indeksie wyszukiwarek pod interesującymi nas słowami kluczowymi. O skuteczności pozycjonowania specjalnie nikogo przekonywać nie trzeba. Jest to obecnie jedna z najsilniej działających gałęzi reklamowych w internecie, która cechuje się bardzo wysoką skutecznością.

Z uwagi na popularność, sięgającą ponad 90% rynku wyszukiwarek, skupimy się tylko i wyłącznie na tej najpopularniejszej jaką jest Google.

Jedną z najważniejszych czynności związaną z podnoszeniem pozycji jest pozyskiwanie linków kierujących na naszą stronę internetową. Dla algorytmu wyszukiwarki ilość oraz jakość linków jest wyznacznikiem popularności naszej witryny, co ostatecznie przekłada się na zdobywanie konkretnych pozycji w indeksie wyszukiwania. Im więcej linków prowadzi do naszej strony tym lepiej. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów budowy linku oraz jego formę, tak aby praca dotycząca pozyskiwania linków prowadzących na naszą stronę miała możliwie korzystny efekt finalny. W przypadku pozycjonowania najlepiej jest wykorzystywać linki w formie tekstowej, stosując przy tym interesujące nas frazy w jego treści, tzw. „Anchor tekst”. Przykładowo, jeśli posiadamy stronę internetową przedszkola dajmy na to w Rzeszowie, to interesującą nas frazą może być: „Przedszkole Rzeszów”. W takiej sytuacji link warto skonstruować w poniższy sposób:

<a href=”http://nazwa-domeny.com” title=”Przedszkole Rzeszów”>Przedszkole Rzeszów</a>

Jak pozyskiwać linki?

Metod zdobywania linków jest bardzo wiele, niekoniecznie nadwerężających przy tym nasz budżet, chociaż z pewnością linki sponsorowane cechuje w dużej mierze większa skuteczność. Najpopularniejszą metodą zdobywania linków jest dodawanie naszej strony do katalogów, które w większości przypadków pozwalają umieścić link tekstowy. Katalogowanie jest idealną metodą rozpoczęcia linkowania, co przy wykorzystaniu np. strony http://www.katalogiseo.info oraz systematycznego dodawania wpisów (linków) do tego typu katalogów, pozwoli nam uzyskać pierwsze efekty. To na ile będą one skuteczne to już inny temat, który z pewnością poruszymy jeszcze w innym artykule.

Możemy także wykorzystać opcję umieszczenia linku do naszej strony w sygnaturce postów na rozmaitych forach, w których bierzemy udział. Plus jeśli są to fora tematyczne powiązane z naszą stroną. Często w takich sytuacjach oprócz pozytywnych aspektów związanych z pozycjonowaniem możemy również uzyskać na naszej stronie dodatkowy ruch bezpośrednio z forum. Należy jednak pamiętać, że tego typu aktywność na forach nie może mieć jakichkolwiek znamion spamu, dlatego warto wcześniej przeanalizować zapisy w regulaminie forum zanim udostępnimy na nim link do naszej strony.

Warto również wspomnieć o możliwości publikacji na zewnętrznych stronach artykułów z linkami w treści, tzw. Presell Pages. W tym przypadku należy skupić się na tworzeniu unikalnych tekstów związanych z działalnością naszej witryny o długości powyżej tysiąca znaków, umieszczając w nich linki do naszej strony z odpowiednim anchorem.  Unikalność publikowanych tekstów ma tutaj fundamentalne znaczenie z uwagi na możliwość poprawnej indeksacji podstrony z naszym artykułem. Obecnie strony z powielanymi treściami, są skutecznie pomijane w procesie zapisu w indeksie wyszukiwania, co ostatecznie może przynieść zerowy efekt i oznaczać będzie po prostu stratę czasu.

Kolejnym bardzo popularnym sposobem, o którym wspomniałem powyżej są linki sponsorowane. Tutaj nasza rola ogranicza się do wnoszenia opłat, zazwyczaj abonamentowych właścicielom innych stron. Warto zwrócić uwagę, aby strona, na której ma się znajdować nasz link posiadała wartościową dla użytkownika treść, najlepiej zbliżoną tematycznie do naszej strony. Daje nam to wówczas gwarancję dobrze ulokowanych pieniędzy oraz zdecydowanie zwiększoną skutecznoś niż w przypadku linku znajdującego się na podstronie zaniedbanego katalogu. Linki sponsorowane możemy zdobyć na takich serwisach jak http://www.prolink.pl , który obecnie skupia najwięcej wartościowych stron dzierżawiących miejsca na linki tekstowe.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020