Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.
Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.
Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.
Wordpress to CMS, który z jednej strony cieszy się największą popularnością wśród właścicieli stron z drugiej, co jest naturalną konsekwencją pierwszej, jest najczęstszym celem ataków. Przyjrzyjmy się jednej z wielu wtyczek, które pomagają chronić naszą stronę prowadzoną na WP.
Wordfence Security - to wtyczka nie bez powodu ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem i wysokimi ocenami jej użytkowników. Co potrafi? Jak i czy w ogóle warto ją instalować? Na te pytania postaram się odpowiedzieć.
Trzeba na wstępnie zaznaczyć, że jak większość dobrych jakościowo wtyczek także Wordfence Security dostępna jest w dwóch wersjach: darmowej i płatnej (daje to większą gwarancję tego, że wtyczka będzie rozwijana).
Wersja bezpłatna umożliwia dostęp do wszystkich istotnych funkcjonalności i jest wystarczająca dla większości stron. Instalując bezpłatną wersję otrzymujemy:
Wersja płatna wtyczki pozwala nam dodatkowo:
Jak widać wtyczka daje pokaźny zestaw możliwości ochrony naszej instalacji WordPress'a. To jedna z wtyczek, która w mojej ocenie obowiązkowo powinna znaleźć się na każdej instalacji tego CMS-a. Przetestowaliśmy ją dość dokładnie i mogę skwitować ją bardzo krótko "działa".
jej instalacja jak zresztą każdej wtyczki WP nie jest czynnością skomplikowaną. Wystarczy przejść do sekcji "Wtyczki > Dodaj nową", wpisać w polu wyszukiwarki Wordfence i następnie jednym kliknięciem zainstalować.
Po zainstalowaniu wtyczka poprosi nas o wprowadzenie adresu email, na który będą przesyłane wszystkie powiadomienia o wykrytych zagrożeniach. Wprowadzamy swój email z którego regularnie korzystamy. W razie potrzeby w każdej chwili można go będzie zmienić w ogólnej konfiguracji wtyczki.
Domyślna konfiguracja jest dla większości zastosowań wystarczająca więc jeśli do końca nie wiemy jak się po niej poruszać możemy pozostać przy standardowej konfiguracji i nic nie zmieniać. Jedynie Cache jest wyłączony więc tu sugerujemy aktywować tę usługę jełsi nie korzystamy z innego systemu cachowania. Aby to zrobić należy w menu wtyczki wybrać opcję "Performance Setup".
Włączamy Falcon Engine i zapisujemy zmiany. To wszystko.
Dodatkowe informacje na temat wtyczki znajdziecie pod adresem: http://wordpress.org/plugins/wordfence/
Udostępnij ten artykuł innym: