Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Wordpress - Instalacja

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Wordpress - Instalacja

Obecnie Wordpress znajduje się w czołówce najczęściej używanych systemów zarządzania treścią. Jak wykazują badania na podium klasyfikują się również takie silniki jak: Joomla i Drupal. Wordpress na pierwszy rzut oka wygląda bardzo niewinnie, choć w rzeczywistości nad jego rozwojem pracuje olbrzymia grupa developerów, którzy każdego dnia udoskonalają ten produkt. Wordpress należy do rozwiązań z grupy tzw. wolnego oprogramowania, udostępniany jest na licencji GNU GPL, co oznacza, że każdy ma możliwość korzystania z systemu bez zobowiązań finansowych.

Firmy hostingowe często udostępniają możliwość instalacji Wordpress’a poprzez dodanie do panelu administracyjnego tzw. autoinstalatora, umożliwiającego instalację wybranych aplikacji - nie tylko WP. Na platformie hostngowej o12.pl znajdziesz takie narzędzia, a należy do nich Installatron (niektóre konta serii "K" i serii "DA") oraz Softaculous. Zdarza się jednak, że wkraczając w świat systemów zarządzania treścią zmuszeni jesteśmy do instalacji polegając jedynie na sobie co daje nam dodatkowo pełną kontrolę nad każdym jej aspektem. Osoby mniej doświadczone najczęściej spotykają się z wieloma problemami podczas instalacji, dlatego na kolejnych stronach przedstawiamy krótki tutorial, który pomoże Ci zainstalować system Wordpress i przygotować jego zaplecze administracyjne do pracy.

Na wstępie należy upewnić się u swojego dostawcy usług hostingowych, czy na serwerze gdzie chcesz zainstalować WP dostępne jest odpowiednie środowisko. Do poprawnego działania systemu Wordpress wymagany jest interpreter języka PHP w wersji co najmniej 4.2. oraz serwer baz danych MySQL w wersji co najmniej 3.23. Obecnie wiekszośc usług hostingowych bazuje na wersjach 5.x obu środowisk dlatego teoretycznie nie powinieneś mieć żadnych trudności z zainstalowaniem tego systemu CMS. Gdy te podstawowe wymagania będą spełnione (na wszystkich maszynach o12.pl tak jest) możesz przystąpić do procesu instalacji.

 1   2   3    następna strona

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020