Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Windows 8 i kilka przydatnych opcji

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Windows 8 i kilka przydatnych opcji

Windows 8 budzi sporo skrajnych opinii i odczuć. Jedni bardzo go chwalą za szybkość i wygodę, inni z kolei przeklinają dzień w którym zdecydowali się na upgrade lub zakup komputera z tym systemem. Wciąż tak naprawdę trudno stwierdzić, czy ta propozycja Microsoftu odniesie ostatecznie sukces. Być może tak, a pomogą w tym urządzenia mobilne, które wciąż szturmują rynek. Oczywiście w przypadku urządzeń działających pod kontrolą systemu Microsoftu ten "szturm" nie jest spektakularny, a wręcz można powiedzieć, że na tym polu Microsoft nie radzi sobie najlepiej. Niemniej połączenie środowiska typu desktop z urządzeniami przenośnymi to dobry kierunek co od kilku lat potwierdza jeden z konkurentów Microsoftu firma Apple, która stworzyła swoistego rodzaju ekosystemem dla własnych urządzeń i to działa.

Wróćmy jednak do Windows 8. Chciałem pokazać wam trzy przydatne opcje, na które w codziennym użytkowaniu systemu dość trudno trafić i podejrzewam, że wielu z Was pewnie nawet nie wie o ich istnieniu. Mogą jednak ułatwić i uprzyjemnić pracę dlatego warto z nimi się zapoznać.

 

Menu Start

Microsoft w swoim najnowszym systemie zastąpił doskonale wszystkim znany przycisk START interfejsem dynamicznych kafelków. Nie oznacza to jednak, że nie możemy w trybie pulpitu uruchomić coś co nieco przypomina manu START. Aby tego dokonać umieść kursor w lewym dolnym rogu ekranu i kliknij prawym klawiszem myszki. W ten sposób dostaniesz się do menu z poziomu którego możesz przejść do panelu sterowania, managera zadań, do zainstalowanych aplikacji itd…

menu-start

 

Automatyczne kopie bezpieczeństwa

W nowym systemie Microsoftu jedną z wielu nowości jest Historia Plików. To rozwiązanie przypominające technologię doskonale znaną miłośnikom Apple pod nazwą Time Machine. Rejestowana historia plików pozwala na odtworzenie ich starszych wersji wtedy kiedy możemy tego potrzebować. Aby uruchomić tę opcję, a domyślnie nie jest aktywna, przejdź do Panelu Sterowania, a następnie w sekcji "System i zabezpieczenia" kliknij w link "Zapisz kopie zapasowe plików za pomocą historii plików". Najbezpieczniej jest wskazać dysk zewnętrzny lub sieciowy, na który będą przesyłane dane.

 

historia-plikow

 

Połącz Metro z Pulpitem

Ciekawą opcją jest możliwość połączenia ze sobą elementów nowego interfejsu Metro z pracą standardowego pulpitu. Dzięki temu pracując z jakimś programem np. tworząc dokumenty w pakiecie MS Office, z boku ekranu możemy mieć cały czas podgląd aktualnej pogody, naszego ulubionego komunikatora, aplikacji Faceboka itp… Jak to zrobić? Przejdź do głównego interfejsu i uruchom dowolną aplikację działającą w środowisku Metro. Następnie najedź kursorem muszki na górną krawędź ekranu, tak aby kursor zmienił się w rączkę. Złap i przeciągnij np. w lewe miejsce ekranu. Następnie uruchom dowolną aplikację działająca na standardowym pulpicie i to wszystko. Aby usunąć aplikację Metro z ekranu złap myszką grubą ciemną linię oddzielającą ją od pulpitu i przeciągnij (w naszym wypadku na poniższym screenie w lewo) tak aby ją zwinąć.

metro-pulpit

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020