Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Sprawdź jak inni widzą twoją stronę www

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Sprawdź jak inni widzą twoją stronę www

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii dysponujemy dzisiaj szeroką gamę urządzeń i gadżetów do przeglądania stron internetowych. Pracują one pod kontrolą różnych systemów operacyjnych i co ważniejsze, posiadają różne rozmiary ekranów.

Graficy projektujący oraz deweloperzy tworzący strony internetowe biorą pod uwagę wymóg, że dobra strona internetowa powinna prezentować się dobrze zarówno na ekranie smartfona, laptopie jak i ekranie telewizora. Z pomocą w trakcie ich tworzenia przychodzi im wiele narzędzi, m.in. te omówione poniżej.

Strony, które powstały jakiś czas temu nie zawsze podporządkowują się najnowszym wymogom i trendom.

Nawet jeśli nie jesteśmy autorem własnej strony internetowej warto sprawdzić jak nasza strona prezentuje się na różnych rozmiarach ekranów. Jeśli testy nie wypadają najlepiej warto pomyśleć o modyfikacji strony. W przypadku stron opartych na szablonach (popularne CMS-y: WordPress, Joomla!, czy kreatory stron) wystarczająca może się okazać wymiana szablonu na responsywny.

Jeśli nie potrafimy tego zrobić, warto zasięgnąć porady u autorów strony i zlecić modyfikację pod kątem jej responsywności lub podjąć decyzję o jej zmianie strony na nową, która dostosowuje się do nowych wymogów.

Zanim jednak podejmiemy decyzję, co do przyszłości naszej strony sprawdźmy jak widzą ją inni, na różnych urządzeniach.

Poniżej omówienie kilku darmowych narzędzi online, które pozwolą na sprawdzenie jak twoja strona internetowa prezentuje się w różnych rozdzielczościach i na różnych rozmiarach ekranów.

 

Screenfly

Screenfly umożliwia przetestowanie wyglądu strony internetowej w wielu popularnych rozdzielczościach ekranu, w tym monitorów, tabletów, mniejszych urządzeń mobilnych i nawet ekranów telewizorów. Narzędzie pozwala również samodzielnie określić wymiary niestandardowe wymiary ekranu aby zobaczyć jak prezentuje się na nim twoja strona. Strona jest wyświetlana w czasie rzeczywistym, można ja przewijać i obserwować jak szybko są renderowana poszczególne podstrony. Dostępna jest również opcja obrócenia ekranu, tak samo jest dostępne w smartfonach.

 

 

Na stronie Screenfly nie znajdziemy jednak możliwości emulacji różnych systemów operacyjnych ani przeglądarek. Jeśli te czynniki mają jakiś wpływ na to jak twoja strona jest widziana, to to narzędzie nie daje możliwości ich wykrycia.

 

ResizeMyBrowser

ResizeMyBrowser daje możliwość łatwiej zmiany rozmiaru okna przeglądarki i podejrzenia w nich testowanej strony. To narzędzie online pozwala na zmianę rozmiaru okna przeglądarki do każdego z 15 predefiniowanych rozmiarów ekranu. Każde z ustawień wyświetla również nazwę komputera stacjonarego, laptopta, tabletu czy smartfona, które zwykle mają wybrany rozmiar okna przeglądarki.

 1   2    następna strona

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020