Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Pierwsze kroki z Wordpress’em - Zarządzanie komentarzami

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Budowa stron, Porady;

Zarządzanie przychodzącymi komentarzami

Komentarze mogą być moderowane tylko przez administratorów bloga. Użytkownicy bez uprawnień administratora nie mają dostępu do tej funkcji. Po udostępnieniu komentarzy na Twojej stronie, możesz szybko sprawdzić ich status w panelu administracyjnym. Informacja o nowych komentarzach jest wyświetlana w 3 miejscach:

  • na ekranie głównym panelu administracyjnego w oknach Szybki dostęp lub Najnowsze komentarze
  • na pasku górnym panelu
  • w menu bocznym (opcja Komentarze).

 

 

Opcja Komentarze w lewym menu panelu administracyjnego udostępnia pełny zestaw operacji na komentarzach. Ekran tej opcji jest podzielony na 3 kolumny Autor, Komentarz i W odpowiedzi na. Każda z tych kolumn dostarcza inny rodzaj informacji o poszczególnym komentarzu. I tak, kolumna Autor zawiera Gravatar komentatora, jego nazwę, adres e-mail oraz adres IP, z którego komentarz został wysłany.  W kolumnie Komentarz są dostępne data i czas wysłania komentarza, jego treśc oraz opcje moderacji (Zatwierdź, Opowiedz, Szybka edycja, Edytuj, Oznacz jako spam, Kosz). Klikając w odpowiednią można szybko zatwierdzić komentarz, oznaczyć go jako spam czy przenieść do Kosza. Opcje Edytuj lub Szybka edycja otwierają nowe okno do edycji komentarza lub z możliwością odpowiedzi na niego. Kolumna W odpowiedzi na zawiera Tytuł wpisu, którego dotyczy dany komentarz, liczbę komentarzy do wpisu oraz link do podglądu treści komentarza.

 

 

 

Masowe operacje na komentarzach


Podobnie jak w przypadku zarządzania stronami czy wpisami, ekran zarządzania komentarzami również umożliwia masowe operacje na komentarzach. W tym celu należy zaznaczyć wybrane komentarze i z listy rozwijalnej Masowe działania (znajdującej się u góry ekranu) należy wybrać jedną z dostępnych operacji: Odrzuć, Zatwierdź, Oznacz jako spam, Przenieś do kosza.

 

Opublikowane lub odrzucone komentarze, są usuwane z listy moderowania. Odrzucone komentarze są trwale usuwane i nie można ich odzyskać. Jeśli uznasz, że zatwierdzone komentarze są już niepotrzebne, możesz usunąć je w zwykły sposób.

Opisane sposoby zarządzania komentarzami omawiają standardowe narzędzia dostępne w WordPressie. Istnieje jednak wiele wtyczek, które znacznie ułatwiają moderowanie komentarzy. Wybrane omówimy w kolejnych artykułach o WordPressie.

poprzednia strona    1   2 

 

Ocena: 43210 (4.75/5), bazuje na 4 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020