Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Nowa wersja Kreatora Stron

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Aktualności Wiedzodajni;
Nowa wersja Kreatora Stron

Nowa wersja kreatora stron internetowych dostępnego na kontach hostingowych serii K oznaczona numerem 5 pojawi się na serwerach o12 jeszcze na wakacjach. Kreator, to narzędzie, którego głównym zadaniem jest umożliwienie stworzenia i opublikowania strony każdemu, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miał do czynienia z projektowaniem stron internetowych.

Kreator na o12 jest wyjątkowym narzędziem dającym użytkownikowi szereg możliwości jakich na próżno szukać w innych rozwiązaniach tego typu. Wymieńmy chociażby możliwość tworzenia własnych szablonów graficznych stron czy możliwość pobrania gotowego projektu (masz blisko tysiąc do wyboru) zmodyfikowanie go pod własne specyficzne wymagania i ponowne użycie w kreatorze. Te cechy dają olbrzymie możliwości każdemu webmasterowi nie ograniczając go tylko do zamkniętej puli projektów.

Kreator rozwiijany jest już od kilku lat czyniąc pracę ze stronami w nim tworzonymi łatwą i przyjemną. Aktualna wersja oznaczona numerem 4 wkrótce zostanie zastąpiona nową odsłoną oznaczoną numerem 5, a razem z tą zmianą pojawi się także sporo nowości i usprawnień. Nie będziemy wymieniali wszystkich funkcjonalności kreatora, bo lista jest bardzo długa. Skupimy się teraz wyłacznie na istotniejszych zmianach i nowościach jakie pojawią się po najbliższej aktualizacji.

Jednym z elementów, który rzuci się od razu w oczy każdemu użytkownikowi kreatora, to całkowicie odświeżony interfejs graficzny aplikacji oraz redukcja 7 kroków tworzenia strony do zaledwie trzech! Uruchomienie strony będzie więc prostsze niż kiedykolwiek do tej pory, to naprawdę świetna wiadomość. Poza zmianą interfejsu i jego znacznym uproszczeniem będziemy mogli skorzystać z wielu nowych funkcjonalności. Poniżej i na kolejnych stronach wymieniamy 16 wybranych.

Ostylowanie nagłówka i stopki

Opcja pozwalająca na dostosowanie stylu czcionki oraz stylu grafiki w nagłówku strony internetowej daje teraz jeszcze więcej możliwości. Możemy dodać dodatkową treść i własny obraz oraz precyzyjnie ustalić ich położenie. Dzięki temu możemy bardzo szybko i łatwo dostosować nagłówek do specyfiki tematu naszej strony bez konieczności tworzenia własnych szablonów lub modyfikacji istniejących.

 

Strefa Użytkownika

Ta nowa funkcjonalność umożliwia nam zabezpieczenie określonych obszarów naszej strony (np. wybranych podstron). Dzięki niej tylko wybrani użytkownicy będą mogli zobaczyć chronione treści po uprzednim zalogowaniu się. Możemy w ten sposób udostępnić poufne dane tylko osobom uprawnionych do ich przeglądania.

 

Trzy poziomy menu

Obecna wersja kreatora stron (wersja 4) umożliwia tworzenie drzewa menu dwupoziomowego. Najnowsza wersja dodaje jeszcze dodatkowy poziom. Dzięki temu możemy budować strukturę trzypoziomową co znacząco zwiększa funkcjonalność systemu nawigacji i ułatwia lepszą organizację treści na stronie.

 

 1   2   3    następna strona

 

Ocena: 54321 (5.00/5), bazuje na 3 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020