Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Monitoring strony - dlaczego i jak

Autor: , Data publikacji , Kategoria: ;

Are My Sites Up?

Are My Sites Up to serwis stworzony z myślą o maksymalnym uproszczeniu monitorowania czasu pracy witryny. Głównym celem jego twórców jest szybkość informowania o problemach z dostępnością witryny w zamian za rozbudowaną funkcjonalność. Chcą oni wykryć niedostępną stronę i poinformować o tym właściciela najszybciej jak to jest możliwe lub, jak obiecują na stronie, w maksymalnym czasie do 1 minuty. Serwis udostępnia również inne standardowe funkcjonalności monitorowania strony m.in.: informacje o przypuszczalnym powodzie niedostępności strony, zestawienia dostępności i niedostępności strony, alerty SMS czy na e-mail, zarządzanie kontem poprzez aplikację na smartfonie.

Z serwisu można korzystać wybierając jeden z kilku planów, które głównie różnią się ilością monitorowanych stron w pakiecie.

 

 

Site24x7

Serwis Site24x7 oferuje szeroki wachlarz usług monitorowania: od monitorowania wydajności i dostępności stron internetowych, poprzez monitorowanie usług (FTP (S), DNS, POP, SMTP, SSL), monitorowanie serwerów i chmur obliczeniowych i wielu innych usług. Powiadomienia o problemach z działaniem strony są przesyłane poprzez e-mail, SMS, kanały RSS czy Twittera. Serwis również dostarcza informacji na temat czasu odpowiedzi strony, a także wiele innych wskaźników jej wydajności oraz dostarcza odpowiednie narzędzie do ich analizy. Ze względu na wielość oferowanych funkcji serwis jest bardziej skierowany do dużych serwisów czy firm, jakkolwiek sprawdza się również na mniejszą skalę.

Usługi oferowane przez serwis dostępne są w 4 pakietach w kwotach, począwszy od kwoty $4,5/miesiąc.

 

Na polskim rynku również istnieją firmy oferujące usługi monitorowania dostępności strony, trudno jednak znaleźć takie, które oferowałyby darmowe pakiety.

Mamy nadzieję, że ten króki przegląd narzędzi umożliwiających monitorowanie stron www pomoże Wam w wyborze odpowiedniego narzędzia, a co za tym idzie przyczyni się do zminimailizowania czasów przestoju strony i ich konsekwencji.

poprzednia strona    1   2   3 

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020