Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Monitoring strony - dlaczego i jak

Autor: , Data publikacji , Kategoria: ;

Service Uptime

Serwis udostępnia podobny zakres funkcjonalności jak Pingdom: monitorowanie czasu dostępności witryny, jej wydajności, analizę danych dotyczących dostępności strony oraz powiadomienia o problemach ze stroną – wysyłane na e-mail lub przy pomocy SMS-a. Wyróżniającą na tle innych serwisów funkcjonalnością wydaje się być oferowana funkcja monitorowania dostępności i wydajności różnych sekcji witryny, co umożliwia zweryfikowanie, że odwiedzający mają dostęp do wszystkich oferowanych przez stronę funkcji oraz treści.

Z Service Uptime można korzystać za darmo (ograniczony pakiet Freemium Plan) lub wykupując jeden z pakietów: Standard, Advanced lub Professional (koszt od $4.95/mc).

 

Monitor.us

Serwis oferujący szeroką gamę usług monitorowania począwszy od monitoringu pojedynczych witryn, monitoringu sieci i serwerów po nadzór tzw. OpenAPI i wiele więcej. Z powodzeniem można zastosować go jako zamiennik kompleksowego oprogramowania monitorującego oprogramowanie wykorzystywanego zazwyczaj przez specjalistów IT. Wszystkie oferowane przez serwis usługi monitorowania są darmowe.

Przeciętny właściciel witryny nie będzie wykorzystywał oczywiście wszystkich funkcji oferowanych przez Monitor.us. Są one jednak podzielone na pakiety i wystarczy wybrać ten, który potrzebujemy.

W przypadku narzędzia do monitorowania czasu pracy witryny mamy dostęp do takich funkcji jak: śledzenie dostępności i wydajności od miejsc głównych krajach na świecie, kontrolowanie czasu dostępności witryny (przy pomocy protokołów HTTP, HTTPS, PING i DNS), monitorowanie usług VoIP, email (poprzez protokoły SMTP, POP3, IMAP). Dostępne są również szczegółowe raporty na temat stanu witryny w określonych przedziałach czasu, a także funkcje wysyłania alertów o problemach na e-mail lub na telefon (SMS lub komunikaty głosowe).

 

 

DownNotifier

To jedno z najprostszych narzędzi. Jest darmowe i nie wymaga nawet utworzenia konta użytkownika w celu korzystania z usługi. Jedne co należy wykonać, aby rozpocząć proces monitorowania czasu pracy strony to podanie adresu strony, adresu e-mail i opcjonalnie numeru telefonu, pod który mają być wysłane powiadomienia o problemach z dostępnością strony.

Narzędzie dostępne jest również w wersji Premium ($14,95/rok dla 5 stron). Oferuję zwiększoną częstotliwość monitorowania (co minutę zamiast co 5 minut w wersji darmowej) oraz nielimitowaną historię monitoringu.

poprzednia strona    1   2   3    następna strona

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020