Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Kilka ciekawych serwisów z darmowymi zdjęciami na stronę www

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Kilka ciekawych serwisów z darmowymi zdjęciami na stronę www

Znalezienie darmowych dobrej jakości grafik czy zdjęć na stronę często okazuje się niełatwym zadaniem. Wyszukiwarka zdjęć Google wyświetla obrazy, które w większości wypadków nie mogą być wykorzystane za darmo na stronie, gdyż są objęte prawami autorskimi. Można co prawda skorzystać z filtru wyszukiwarki Google, pozwalającego na pokazywanie obrazów tylko z licencją na komercyjne użycie, ale jeśli chcemy uniknąć problemów z prawem autorskim najlepiej wyszukiwać je na portalach, na których jasno zdefiniowane są prawa do publikowanych tam zasobów.

W artykule przedstawiamy kilka takich ciekawych miejsc w sieci, które mogą okazać się dobrą alternatywą dla płatnych portali z fotografią stockową.

Na wszystkich stronach wymienionych poniżej zasady licencji na udostępniane fotografie są łatwe do odnalezienia.

  • Są to zazwyczaj licencje typu Creative Commons (CC) w jej 2 wariantach:
  • Creative Commons zero – oznacza, że dostępne w ramach tej licencji zdjęcia można wykorzystać w dowolny sposób, bez potrzeby uzyskiwania zgody.
  • Creative Commons with attribution – zdjęcia mogą być wykorzystywane w dowolny sposób, ale pod warunkiem uznania autorstwa, co w praktyce oznacza umieszczenie obok zdjęcia informacji o autorze pierwowzoru)

lub Public Domain.

 

Pixbay

Na portalu można znaleźć ponad 400 000 darmowych wysokiej jakości zdjęć, grafiki wektorowej oraz ilustracji. Grafiki udostępniane są na zasadach licencji Public Domain i mogą być wykorzystywane zarówno do prywatnego jak i komercyjnego użytku. Na stronie dostępna jest wyszukiwarka ułatwiająca wyszukiwanie grafik ze względu na rodzaj zdjęcia, jego orientację, kolorystykę a także kategorię tematyczną. Pixibay jest dostępne w 20 językach, również w języku polskim.

 

 

FreeImages

Jeden z najbardziej obszernych portali publikujących open source'owe fotografie. Podczas gdy większość stron z fotografią stockową skupia się na niszach tematycznych (zazwyczaj fotografii krajobrazowej), FreeImages oferuje tysiące zdjęć najróżniejszych kategoriach, które dodatkowo można filtrować poprzez dostępną na stronie funkcję wyszukiwarki.

 

Public Domain Archive

Duży zbiór ciekawych i inspirujących zdjęć zarówno współczesnych jak i vintage. Zdjęcia pogrupowane są według kategorii, na stronie dostępna jest również wyszukiwarka zdjęć. Udostępniane na stronie zasoby mogą być wykorzystywane do celów prywatnych i komercyjnych na zasadach licencji Public Domain.

 

 

 

Gratisography

Setki nietuzinkowych zdjęć o wysokiej rozdzielczości do prywatnego i komercyjnego użytku. Wszystkie zdjęcia są autorstwa Rayana McGuire'a. Większość z nich cechuje niestandardowe i humorystyczne podejście do fotografowanego obiektu. Zdjęcia dodawane są do portalu co tydzień.

 

 

 1   2    następna strona

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020