Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Jak wybrać najlepsze wtyczki do WordPressa

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Jak wybrać najlepsze wtyczki do WordPressa

Korzystanie z wbudowanej wyszukiwarki wtyczek WordPressa (zakładka Wtyczki/Dodaj nową w panelu administracyjnym) jest najlepszym sposobem na znalezienie popularnych, sprawdzonych i zgodnych z posiadaną wersją WP wtyczek.

Ta sama wyszukiwarka jest dostępna także w oficjalnym repozytorium wtyczek WordPressa.

Jednakże z ponad 38 000 wtyczek dostępnym w katalogu wtyczek WordPressa trudno jest znaleźć właściwą. Jeśli nie mamy pewności od czego zacząć poszukiwania wtyczki można skorzystać z dostępnych na stronie katalogu najpopularniejszych słów kluczowych wyszukiwanych przez internautów czy przejrzeć sekcje Popularne i Polecane na stronie wyświetlającej listę dostępnych wtyczek.

 

 

 

Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej wtyczki ważną rzeczą jest określenie oczekiwań co do jej funkcjonalności. Pomocne może tutaj okazać się sporządzenie listy oczekiwanych funkcji (wg. ważności). Ustalone priorytety mogą mieć znaczenie w przypadku gdy nie znajdziesz wszystkich poszukiwanych funkcji w jednej wtyczce. Będą pomocne przy decyzji, którą wtyczkę wybrać. W niektórych przypadkach może się okazać, ze będzie potrzebne zainstalowanie dwóch wtyczek.

Zaleca się instalowanie wtyczek z oficjalnego repozytorium wtyczek WordPressa. Wtedy w panelu administracyjnym automatycznie będą pojawiać się informacje o dostępności ich uaktualnień, które będzie można w prosty sposób dokonać również z panelu bez konieczności samodzielnego sprawdzania uaktualnień.

Jedynie w przypadkach płatnych komercyjnych wtyczek dostępnych jedynie na stronach ich twórców konieczne jest ich pobranie i ręczna instalacja w panelu administracyjnym (opcja Wyślij wtyczkę na serwer).

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wtyczki

Zazwyczaj znajdziemy kilka/naście wtyczek odpowiadających naszym oczekiwaniom i wtedy stajemy przed wyborem najodpowiedniejszej. Jak dokonać właściwego wyboru?

Poniżej podajemy kilka wskazówek na jakie elementy zwrócićc uwagę przy wyborze wtyczki . Część informacji jest dostępna bezpośrednio na liście wyników wyszukiwania wtyczki, a część dopiero po wyświetleniu szczegółowego opisu wtyczki (opcja Szczegóły).

  • Sprawdź ile razy wtyczka była pobrana i liczbę jej aktywnych instalacji

Jedną z najbardziej istotnych informacji przed wyborem wtyczki jest informacja o ilości jej pobrań i aktywnych instalacji. Im więcej razy została pobrana, tym jest bardziej popularna. Pobranie wtyczki przez setki tysięcy czy nawet miliony użytkowników świadczy o jej popularności, a co to zapewnia jej poprawne działanie i bezpieczeństwo.

  • Ocena wtyczki w katalogu wtyczek WP

Ocena wystawiona wtyczce przez użytkowników jest również odzwierciedleniem jej jakości. Jeśli dodatek ma wystawionych tylko kilka ocen lub są one niskie, to nie jest to dobry znak. Dobre, funkcjonalne wtyczki na pewno będą miały dobre oceny. Nie zaleca się instalowania wtyczek z oceną poniżej 3/5.

 1   2    następna strona

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020