Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

iPhone 5 - jesienią 2012 roku?

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
iPhone 5 - jesienią 2012 roku?

Jak informuje serwis MacRumors tęsknie wyczekiwany przez wielu użytkowników smartfonów nowy model iPhone’a oznaczony numerkiem 5 pojawi się najprawdopodobniej na jesieni przyszłego roku (2012). Apple znane jest z bardzo oszczędnych informacji na temat nowych (nie wprowadzonych jeszcze na rynek) modeli swoich urządzeń, dlatego większość informacji jakie krążą w sieci przed prezentacją produktu, to niepewne przecieki i często niewiele mające wspólnego z rzeczywistością plotki. Jednak informacja o tym, że nowy iPhone pojawi się pod koniec 2012 roku wydaje się być bardzo prawdopodobna z dwóch powodów. Po pierwsze minie akurat rok od premiery iPhona 4S, po drugie będzie to okres przedświąteczny, a wyniki sprzedaży smartfonów w tym samym okresie obecnego roku są wręcz fantastyczne, dlatego wprowadzenie iPhona przed świętami Bożego Narodzenia 2012 zapewne poskutkuje gigantyczną sprzedażą, a przecież o to chodzi.

Skupmy się jednak na pozostałych informacjach jakie pojawiły się na temat przyszłego modelu smartfona firmy z Cupertino. Przede wszystkim iPhone 5 ma mieć nieco szczuplejszą sylwetkę od iPhona 4 i 4S, a tył urządzenia ma zostać wykonany z anodyzowanego aluminium doskonale znanego użytkownikom iPada 2 i nowych serii komputerów MacBook. Dzięki temu smartfon ma być bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia od swoich poprzedników co dodatkowo wspomoże umieszczona wokół ekranu plastikowa lub gumowa ramka chroniąca konstrukcję. Sam ekran ma być większy od obecnego 3,5 calowego i prawdopodobnie będzie miał wielkość 4 cali. Co do tego ostatniego elementu nie specjalnie jestem przekonany czy to słuszny ruch. Obecny rozmiar ekranu wydaje się być w zupełności wystarczający dla kogoś kto chce mieć w kieszeni dobry telefon i podręczny komputer, a nie mały tablet. Ekran 3,5 cala pozwala na wykonywanie wielu czynności jedną dłonią, natomiast większy ekran może to zadanie znacznie utrudnić co moim zdaniem negatywnie wpłynie na atrakcyjność urządzenia jako telefonu. Osobiście nie chciałbym aby Apple dało się wciągnąć w bitwę na wielkość ekranu jaką rozpętali swego czasu inni producenci. Oczywiście moje obawy mogą się nie sprawdzić, być może 4 cale okażą się świetnym posunięciem (o ile te doniesienia się potwierdzą) zwłaszcza, że Apple przyzwyczaiło swoich Klientów do produktów o wysokim stopniu ergonomii. Poczekamy, zobaczymy.

Przyszły rok to kolejne modele nie tylko iPhona. Na początku roku zapowiadana jest premiera iPada 3, a w kilka miesięcy potem poznamy nową serię MacBook’ów Pro prawdopodobnie z porażającą rozdzielczością ekranu 2880 x 1800 pikseli, co daje aż 5,1 MP (dla zobrazowania warto wspomnieć, że full HD to 2 MP). Graficy z pewnością już zacierają ręce.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020