Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Indeksy giełdowe Apple

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia;
Indeksy giełdowe Apple

W poprzednim artykule „Archiwizacja danych w chmurze od Google” wspomnieliśmy o Apple i iCloud w kontekście planowanej przez Google nowej usługi związanej z udostępnieniem przestrzeni do archiwizacji/synchronizacji danych w chmurze.
Napisaliśmy także, że naszym zdaniem nowy produkt Google nie specjalnie dotknie iCloud z uwagi na silną pozycję marki Apple w oczach Klientów i inwestorów. To jak firma z Cupertino jest postrzegana przez jednych i drugich świetnie odzwierciedla jej niesłychanie szybko rosnąca wartość. Trend ten jest szczególnie wyraźy od początku roku. To co się dzieje w tej chwili z pewnością zaskakuje wszystkich łącznie z samym Apple.
Wczoraj pojedyncza akcja firmy osiągnęła magiczny pułap 500$, a wartość całego przedsiębiorstwa wynosi aktualnie ponad 466 mld dolarów, jest więc już zaledwie o krok od osiągnięcia topowego poziomu Microsoftu, pułapu 474 mld dolarów. Analitycy uważają, że obserwowany wzrost wartości akcji utrzyma się i przebicie Microsoftu to wyłącznie kwestia czasu, niezbyt odległego.

Spójrzcie zresztą na poniższy wykres, który doskonale pokazuje niesłychaną dynamikę wzrostu wartości akcji firmy od początku roku.


Wg raportu opublikowanego przez NPD Apple jako jedyna marka znajdująca się w pierwszej piątce rankingu dotyczącego przychodów ze sprzedaży na rynku elektronicznym zanotowała wzrost. Co więcej to bardzo znaczny wzrost bo aż 36% w odniesieniu do roku 2010.

Wszelkie tego typu informacje w tym także rewelacyjne dane ta temat sprzedaży iPhona, iPada czy rosnąca sprzedaż MacBooków itd... mają realny wpływ na nastroje inwestorów i na to jak widzą przyszłość firmy. Patrząc na ostatnie wyniki widzą ją w zdecydowanie różowych okularach.

Kolejne premiery na horyzoncie, a najbliższa to zapewne iPad 3, o którym w sieci krąży już cała masa spekulacji i plotek. Nie będziemy ich przytaczać bo najczęściej większość ostatecznie się nie potwierdza. Gratulujemy Apple rewelacyjnych wyników giełdowych i świetnych produktów.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020