Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Hosting z prywatnym IP. Mieć więcej, mniej płacić.

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Hosting;
Hosting z prywatnym IP. Mieć więcej, mniej płacić.

Na Mikołaja, a więc 6 grudnia wprowadzona została do sprzedaży nowa odsłona kont hostingowych serii "K". Zawiera ona kilka istotnych zmian w stosunku do pierwszej generacji. Przede wszystkim żadna z opcji nie posiada sztywno nałożonego limitu transferu danych, zostały zwiększone pojemności, a dwa konta dodatkowo zostały wyposażone w prywatny numer IP oraz domenę w pakiecie. Dzięki temu znacznie wzrosła atrakcyjność i co udowodnimy, dostępność wyższych planów. Postaramy się wykazać, że najpopularniejsza opcja, czyli wariant K-MINI2, który rewelacyjnie sprawdza się na potrzeby niewielkich projektów w sieci, może już niedługo utracić ten zaszczytny tytuł na rzecz konta z wyższej półki czyli planu K-MEDIUM2. Skupimy się na porównaniu tych dwóch opcji wykazując że K-MEDIUM2 nie tylko nie musi być droższe, ale może się okazać tańsze.

Podstawowe parametry takie jak transfer danych czy pojemność nie mają przy dzisiejszych standardach większego znaczenia. Transfer nie posiada obecnie nałożonych twardych limitów, a pojemności są na tyle duże w obu przypadkach, że z powodzeniem są w stanie obsłużyć większość projektów realizowanych w sieci pozostawiając jeszcze spory zapas rezerwy. W praktyce wyścigi na wielkość dostępnej przestrzeni są potrzebne nie tyle użytkownikowi, co działom marketingu poszczególnych firm hostingowych, ale to temat na osobny artykuł dlatego nie będziemy się na tym teraz skupiać.
Pozostawmy popularne parametry, które w obu przypadkach są duże i skupmy się na realnych korzyściach i tym co faktycznie jest ważne.

Koszt utrzymania konta K-MINI2 to 89 zł netto / rok. W naszym porównaniu odniesiemy się do kosztów w skali rocznej ponieważ właśnie ten rodzaj abonamentu jest wybierany najczęściej. Koszt konta K-MEDIUM2, to opłata w wysokości 199 zł netto / rok. Mamy więc różnicę na poziomie 110 zł netto w skali roku, czyli miesięcznie jest to zaledwie nieco ponad 9 zł netto (koszt magazynu w kiosku z prasą). To oczywiście niewiele, ale gdy usiądziesz i pokalkulujesz może się okazać, że zredukujesz ten koszt nawet do 1/10. W jaki sposób?
Zwróć uwagę na jedną z nowych cech wyższych planów tej serii. Posiadają one domenę w pakiecie. W praktyce oznacza to, że rejestrując ją z usługą (domena musi być zamówiona razem z kontem) koszty jej rejestracji i późniejszych odnowień są wliczone w cenę usługi hostingowej, a więc nie musisz płacić za odnowienia domeny, dotąd dokąd korzystasz z hostingu - masz ją zwyczajnie za darmo. Bazując na tym można przeprowadzić prostą kalkulację porównując koszty K-MINI2 z domeną .pl oraz K-MEDIUM2 także z domeną .pl.

K-MINI2 89 zł netto  + domena .pl 89 zł netto = 178 zł netto / rok
K-MEDIUM2 199 zł netto + domena .pl za 0 zł = 199 zł netto / rok

Spójrz jak zaskakująco mała różnica pojawiła się w powyższym ujęciu. Może się to wydać niewiarygodne, ale to zaledwie 1,75 zł netto miesięcznie (21 zł netto / rok).

Gdyby K-MEDIUM2 nie było tak wyjątkowo skonstruowane koszty odnowienia pakietu "hosting z domeną .pl" byłyby znacznie wyższe. Tymczasem minimalnie zwiększając koszt usługi (to mniej niż większość SMS-ów premium) otrzymujesz do dyspozycji usługę o dużo większych możliwościach.

To jednak nie koniec korzyści. Okazuje się, że możesz zaoszczędzić jeszcze więcej. Jak to możliwe? Zauważ, że zarówno konto K-MEDIUM2 jak i wyższy plan K-PREMIUM2 w standardzie posiadają prywatny numer IP, którego koszt w przypadku konta K-MINI2 (jako opcjonalny dodatek) to 89 zł netto w skali roku.

Jeśli więc zdecydowałeś się na uruchomienie na koncie K-MINI2 autoryzowanego certyfikatu SSL (masz np. sklep internetowy) do czego prywatne IP jest niezbędne, porównanie kosztów prezentuje się następująco.

K-MINI2 89 zł netto  + domena .pl 89 zł netto + prywatne IP 89 zł netto = 267 zł netto / rok
K-MEDIUM2 199 zł netto + domena .pl za 0 zł + prywatne IP za 0 zł = 199 zł netto / rok

To niesamowite, bo okazuje się, że wyższy plan posiadający większe możliwości, w powyższej konfiguracji jest po prostu tańszy!

Warto chwilę zastanowić się przed zakupem, opierając swoją decyzję na potrzebach zarówno tych obecnych jak i tych, które mogą się pojawić w kolejnych miesiącach. Jesteśmy przekonani że w wielu przypadkach decydując się na wyższy plan mocno na tym skorzystasz oszczędzając każdego roku realne kwoty, które możesz przeznaczyć na inne cele związane ze swoją działalnością.

Jesteśmy dumni z nowej odsłony serii "K" ponieważ daje ona możliwości jakich do tej pory żadna wcześniejsza seria nie oferowała. Możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że są to najlepsze produkty hostingowe jakie do tej pory wprowadziliśmy na polski rynek.

Zastanawiasz się jak prezentowany pakiet przedstawia się kwotowo na tle porównywalnych, konkurencyjnych rozwiązań? Jak się okazuje tu także można zaoszczędzić i to wcale nie mało.

Załóżmy, że otwierasz sklep internetowy potrzebujesz więc obok samego oprogramowania: domeny, miejsca na serwerze, prywatnego IP i certyfikatu SSL aby zapewnić Klientom sklepu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Porównajmy więc usługi kilku wiodących firm, które idealnie nadają się do tego typu działalności. Na potrzeby tego porównania zmuszeni byliśmy uwzględnić koszt certyfikatu QuickSSL (choć są również tańsze), z tego względu, że 1&1 daje możliwość uruchomienia prywatnego IP wyłącznie na potrzeby certyfikatu QuickSSL i razem z nimi. Żeby więc porównać pakiety usług możliwie sprawiedliwie wszędzie zastosowaliśmy taki sam certyfikat, nawet w nazwa.pl gdzie nie doszukaliśmy się informacji na temat możliwości wykupienia tego certyfikatu, ale oczywiście może on być dostarczony przez dowolnego innego dealera. W zestawieniu chcieliśmy także uwzględnić konto Personal Hosting firmy Az.pl jednak okazało się to niemożliwe, ponieważ plan ten nie oferuje - nawet w formie opcji - możliwości zakupu prywatnego IP i instalacji certyfikatu SSL. 

Oto jak prezentują się poszczególne usługi w oczach osoby rozpoczynającej swoją dzialność w sferze e-handlu.

  o12.pl
K-MEDIUM2
Home.pl
Business Starter
Nazwa.pl
Active
1&1
Standard
roczny abonament 199 zł 300 zł 300 zł 238,80 zł
prywatne IP standard standard standard + 478,80 zł razem z SSL
domena .pl w pakiecie tak nie + 99 zł nie + 100 zł tak
Certyfikat QuickSSL 350 zł 349 zł 349 zł w pakiecie z IP
łączny roczny koszt 549 zł 748 zł 749 zł 717,60 zł

 

Warto wspomnieć, że chcąc wykorzystać tańszy certyfikat SSL, np. Comodo Essential  możesz w przypadku konta K-MEDIUM2 obniżyć koszty do 298 zł netto ! Co sprawi, że różnica pomiędzy np. usługą 1&1 gdzie nie masz możliwości swobodnego wyboru rodzaju certyfikatu wyniesie ponad 400 zł netto.

Jak widzisz nowa seria "K" również w porównaniu z ofertą znanych firm konkurencyjnych wypada bardzo korzystnie. Dzięki niej możesz zaoszczędzić pokaźną kwotę, a to nie bez znaczenia zwłaszcza jeśli prowadzisz młodą firmę w sieci.

Wszystkie podane ceny w artykule to kwoty netto i dotyczą kosztów wymienionych usług w skali jednego roku.

Sprawdź plany hostingowe nowej "serii K" drugiej generacji

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020