Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Edytory zdjęć online

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Budowa stron, Ciekawostki;
Edytory zdjęć online

Gdy zdarzy Ci się, że musisz szybko skorygować obraz lub zdjęcie na swojej stronie www, ale akurat nie masz dostępu do swojego komputera i tym samym do zainstalowanego na nim edytora z pomocą przyjść mogą narzędzia do edycji grafiki dostępne w trybie online. Jedyne co w takiej sytuacji potrzebujesz to przeglądarki WWW i działającego łącza do internetu.

Oto kilka takich rozwiązań, które w niektórych sytuacjach mogą być bardzo pomocne, a znam przypadki stały się wręcz podstawowym narzędziem do edycji zdjęć wykorzystywanych np. na stronach WWW.

Pixlr

Jeden z najlepszych edytorów grafiki online z jakim miałem przyjemność się zetknąć. To kompleksowe środowisko do pracy z grafiką śmiało może konkurować z wieloma podobnymi desktopowymi aplikacjami. Interfejs nieco przypomina Photoshopa. Palety, navigator, historia, praca z warstwami, filtry, transformacje itd... czyni to rozwiązanie bardzo użytecznym. Dodatkowo aplikacja dostępna jest także w języku polskim i ponad dwudziestu innych.

pixl

Sprawdź jak działa: https://pixlr.com/editor/

Dodatkowo producent udostępnia także inne rozwiązanie. Jeśli np. nie masz doświadczenia w pracy z bardziej zaawansowanym interfejsem możesz użyć innego. Pixl Express oferuje możliwość prostej korekty zdjęć korzystając z łatwych w obsłudze suwaków. To zupełnie inne doświadczenie niż w przypadku pełnej wersji edytora i z pewnością wielu początkujących webmasterów chętnie skorzysta właśnie z tej formy obróbki zdjęć.

 

pixl-express

Sprawdź jak działa: https://pixlr.com/express/

Pixl to mój zdecydowany faworyt jednak nie jest to jedyne tego typu narzędzie dostępne na rynku.

Fotor

Bardzo przyjazny w użyciu edytor. Oprócz klasycznej edycji zdjęć mamy tu także moduły do tworzenia kolaży, kartek z życzeniami, a także obrazy HDR. Aplikacja oferuje również całkiem niezły zestaw filtrów jak np. Lens Flare, Color Splash i wiele innych.... Bez problemu dodamy do edytowanych zdjęć kliparty, tekst czy ramki.

Aplikacja bardzo interesująca, ale mnie osobiście strasznie irytują pojawiające się u góry lub u dołu reklamy. Potrafią skutecznie rozpraszać koncentrację jaką próbujemy skupić na wykonywanej w danej chwili czynności przez co komfort pracy, przynajmniej dla mnie, jest mało satysfakcjonujący.

 

Fotor

Fotor'a przetestujecie na stronie http://www.fotor.com

W kolejnych artykułach przedstawię jeszcze kilka innych tego typu rozwiązań.

 

Ocena: 54321 (5.00/5), bazuje na 2 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020