Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Brakuje Ci przycisku START w Windows 8 ?

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Brakuje Ci przycisku START w Windows 8 ?

Gdy pojawiło się nowe dziecko Microsoftu Windows 8, olbrzymiej ilości osób natychmiast rzucił się w oczy brak jednej z ważniejszych opcji nawigacyjnych systemu, przycisku START.

To ten przycisk pozwalał nam szybko dotrzeć to zainstalowanych aplikacji, akcesoriów, panelu kontrolnego itd… praktycznie mieliśmy szybki dostęp do wszystkiego najistotniejszego w systemie. Razem z pojawieniem się ósemki i nowego interfejsu przycisk START przestał istnieć i tym samym pojawiły się problemy (przynajmniej na etapie poznawczym) z nawigacją. Wielu użytkowników starszych wersji systemu miało nawet problem ze znalezieniem przycisku pozwalającego na wyłączenie komputera. Nie trudno się domyślić, że w takiej sytuacji narzekań na nowy interfejs i nowy sposób nawigowania pojawiło się w sieci naprawdę dużo. Oczywiście można się przyzwyczaić i pracując dłużej na Win 8 okazuje się, że do wszystkiego dostaniemy się dość sprawnie.

Jak to zwykle bywa tam gdzie pojawia się potrzeba rodzą się także działania, które taką potrzebę zaspokajają. Nie inaczej jest w przypadku przycisku START.

Ciekawym rozwiązaniem, które zapewne ucieszy wszystkich, którzy "męczą się" z nawigacją Windows 8 jest aplikacja Pokki. Świetnie wpisuje się w oczekiwania sporej rzeszy użytkowników nowych okienek, którzy zrobili upgrade ze starszej wersji .

Pokki działa w zasadzie tak jak działał przycisk START serwując jednak większą elastyczność związaną z konfiguracją i dostosowaniem paska menu do własnych potrzeb.

pokki ustawienia

Znajdziemy tu szybki dostęp do naszych ulubionych aplikacji, których listę możemy dowolnie uporządkować. Możemy przejrzeć pełny wykaz aplikacji zainstalowanych w systemie, przejść do panelu kontrolnego i do najważniejszych folderów (domowy, dokumenty itd…). Mamy także szybki dostęp do ostatnio uruchamianych aplikacji oraz wyszukiwarkę, która buszuje po zasobach naszego komputera odpowiadając na nasze zapytania dotyczące szukanego programu, dokumentu itd… Jest też przycisk, którym wyłączymy komputer smile

pokki

Pokki to jednak nie tylko sam pasek, ale także dostęp do wciąż rosnącej bazy aplikacji dla Windows'a, czyli do Pokki App Store. Znaleźć tu można zarówno aplikacje ułatwiające dostęp do portali społecznościowych, gry i narzędzia rozmaitego przeznaczenia. W praktyce oznacza to, że nasz system wzbogacimy nie tylko o fajne narzędzie nawigacyjne, ale także o kilka przydatnych dla nas aplikacji. Pokki posiada własny mechanizm powiadomień dzięki czemu instalując np. apkę Facebooka, Pokki poinformuje nas o ważnych wydarzeniach związanych z naszym profilem.

Reasumując Pokki to bardzo interesujący dodatek do systemu Windows i choć działa też na starszej wersji okienek (XP i 7), to chyba najbardziej przydatny jest w ósemce, gdzie wyeliminowanie przycisku START wielu użytkowników najbardziej odczuło.

Z początku trochę sceptycznie do tego projektu podchodziłem, ale chwila pracy i już nie wyobrażam sobie nawigowania bez tego dodatku.

Wszystkich pracujących na Windows 8 zachęcam przynajmniej do przetestowania. Pełne informacje na temat aplikacji oraz możliwość jej bezpłatnego pobrania znajdziecie na stronie http://www.pokki.com

Jeśli pobawicie się tym narzędziem podzielcie się z nami i Czytelnikami swoimi odczuciami. Bardzo ciekawy jestem czy tak jak mi, Wam również ten dodatek przypadnie do gustu, a może znacie i używacie innych równie interesujących alternatyw?

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020