Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Archiwizacja danych w chmurze od Google

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Rynek IT;
Archiwizacja danych w chmurze od Google

Wall Street Journal poinformował, że Google niebawem uruchomi swoją nową usługę, którą chce konkurować z Dropboxem oraz iCloud firmy Apple.

Dla osób nie zorientowanych w tematyce podpowiemy, że wymienione powyżej usługi umożliwiają przechowywanie danych w chmurze. Możemy w ten sposób archiwizować praktycznie dowolne informacje oraz synchronizować je z wieloma swoimi urządzeniami. O ile usługa iCloud Apple kierowana jest wyłącznie do użytkowników urządzeń firmy spod znaku nadgryzionego jabłka o tyle Dropbox nie ma tego typu ograniczeń i zapewne nie będzie ich miała także usługa Google. Na pewno będzie ona dostępna tak samo dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android jak również iOS i innych. W przeciwieństwie do Apple otwartość to jedna z istotniejszych cech produktów Google.

Co dostaniemy? Tego niestety nie wiadomo. Dropbox oraz iCloud oferują bezpłatne pakiety dla swoich użytkowników. Dropbox daje 2 GB darmowej przestrzeni, a iCloud oferuje każdemu użytkownikowi urządzeń Apple przestrzeń o wielkości 5 GB. To ile zaoferuje Google w bezpłatnej wersji swojej nowej usługi trudno szacować, na tę chwilę nie ma żadnych oficjalnych informacji. Nie wiadomo też jakie będą koszty pakietów płatnych, bo że takie się pojawią nie ma wątpliwości.

Przez wielu Google jest utożsamiane z internetem, dlatego w naturalny sposób nowa usługa zostanie zaadoptowana na milionach urządzeń. Apple raczej nie ma się czym martwić bo ich produkt, adresowany wyłącznie do własnych Klientów nie powinien mieć problemów przy starciu z wyszukiwarkowym gigantem. Użytkownicy Apple w sporej części bardziej zaufają wewnętrznym rozwiązaniom, które dzięki zamkniętej polityce systemów Apple mogą zapewniać wyższy standard bezpieczeństwa. A co co z Dropbox’em? Tu może być nieco gorzej. Wszystko zależy od tego co faktycznie pokaże Google. Wg mnie mają duże szanse na przejęcie sporej grupy użytkowników Dropbox’a i to w bardzo krótkim czasie.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020