Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Amazon.com wchodzi na polski rynek?

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia;
Amazon.com wchodzi na polski rynek?

Amazon.com światowy gigant specjalizujący się w sprzedaży artykułów drogą elektroniczną planuje założenie polskiego oddziału firmy. Informacje, które na ten temat uzyskał dziennikarz „Gazety Wyborczej” Vadim Makarenko nie zostały jednak potwierdzone przez szefostwo korporacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszukiwana jest osoba na stanowisko dyrektora zarządzającego na teren Polski.

Amazon rozpoczął swoją działalność z inicjatywy Jeffa Bezosa w 1995 roku jako niewielka księgarnia internetowa. Po pewnym czasie wachlarz świadczonych usług poszerzono między innymi o sprzęt komputerowy, DVD, muzykę, elektronikę, a nawet artykuły pochodzenia spożywczego. Dziś ze sklepu korzysta miliony osób na całym świecie, a dostawa produktów dostępna jest do każdego zakątka świata. Siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych w stanie Waszyngton w Seattle, natomiast siedziby lokalne znajdują się w Austrii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Według informacji „Gazety Wyborczej” wejście Amazon.com do Polski planowane jest w pierwszym kwartale 2012 roku, kiedy planowane jest również zakończenie prac budowlanych nowego centrum dystrybucji w Bratysławie. Już miesiąc temu „Dziennik Gazeta Prawna” poinformował o trwających negocjacjach z polskimi firmami zajmującymi się dystrybucją produktów w celu ustalenia ewentualnych warunków współpracy.

Wiadomość o biurze Amazon.com w Polsce jest ewenementem dla polskich użytkowników tego sklepu. Mimo, że zamawiając produkt, którego koszt przekraczał 120 zł przesyłka ze Stanów Zjednoczonych jest darmowa Bezosa zauważył potrzebę rozwoju w Polsce. Nasuwa się jednak pytanie w jakim stopniu planowany jest ten rozwój. Budowa magazynów na Słowacji może być pierwszym krokiem do ekspansji Amazon na skalę Europy Środkowej, ale warunkiem powodzenia jest odpowiednie przygotowanie sklepu na istniejącą już konkurencję, która w Polsce reprezentuje bardzo wysoki poziom. Nasuwa się w związku z tym także pytanie, czy w przypadku potwierdzenia powyższych informacji i pojawienia się polskiego oddziału Amazon.com, gigant osiągnie sukces eliminując, a być może wchłaniając projekty o podobnym charakterze działalności takie jak Empik.pl, czy Merlin.pl? Pewne wydawać się może to, że jeśli Amazon nie przygotuje się odpowiednio na wejście do Polski, nasi rodzimi gracze będą mogli spać spokojnie. Wystarczy przypomnieć sobie los ebay.com, które jakiś czas temu próbowało dokonać szerszej ekspansji na polski rynek i ostatecznie w najmniejszym stopniu nie zagroziło bezsprzecznemu liderowi Allegro.pl. Podobnie może być z Amazon.com. Czy tak się stanie przekonamy się po kilku miesiącach od ewentualnego wejścia na polski rynek.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020