Zaufali nam

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Masz problem z wyborem?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, podpowie Ci optymalne rozwiązanie.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Co na Wiedzodajni?

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Najczęstsze pytania na temat kont hostingowych

Konta hostingowe o12.pl, to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy zaczynają lub już od dłuższego czasu prowadzą swoją działalność w sieci. Bez względu jednak na staż często przed podjęciem decyzji pojawiają się pytania, na które zawsze staramy się udzielać rzetelnej odpowiedzi. Poniżej kilka najcześciej zadawanych pytań.

Co w praktyce oznacza brak limitów na kontach?

Oznacza tyle, że możesz swobodnie rozwijać swoją stronę internetową. Usługi hostingowe o12 udostępnione są na zasadach "fair use" co oznacza, że każdy ich użytkownik jest zobowiązany do wykorzystywania zasobów  w sposób zgodny z przeznaczeniem usługi, uwzględniając postanowienia i zasady regulaminu. Z naszych obserwacji wynika, że 99,5% Klientów wykorzystuje usługi hostingowe w sposób zgodnych z ich przeznaczeniem, a zaledwie 0,5% używa hostingu w sposób przez nas nieakceptowalny. Nie widzimy więc sensu stosowania sztywnych ograniczeń takich parametrów jak np. przestrzeń na dysku, transfer danych, ilość baz danych itd... Monitorujemy serwery i bezwzględnie reagujemy w stosunku do kont, które w sposób nieodpowiedzialny i niewłaściwy wykorzystują nasze usługi. Dobro 99,5% Klientów jest dla nas bezdyskusyjnym priorytetem.

 

Czy na kontach mogę uruchomić inną stronę poza stroną z kreatora?

Bezwzględnie tak. Kreator stron jest integralną cześcią tej usługi niemniej to tylko element opcjonalny, z którego korzystasz tylko wówczas gdy tego chcesz. Jeśli masz stronę wykonaną przez siebie lub kogoś innego możesz skopiować jej pliki na konto FTP i udostepnić ją publicznie.

 

Czy na kontach hostingowych można zainstalować system CMS, np. WordPress?

Oczywiście. Na wszystkich kontach możesz zainstalować Joomlę, Drupala, Wordpressa czy dowolny inny CMS pracujący w środowisku PHP5+ i MySQL5+. Możesz także wykorzystać bazę skryptów dostępną w cPanelu i kilkoma kliknięciami zainstalować określone oprogramowanie np. do prowadzenia bloga, sklepu internetowego itd.

 

Potrzebuję wyższej wersji PHP niż oferowana jest domyślnie na koncie.

Nie ma z tym problemu. Możesz zdecydować z jakiej wersji interpretera języka PHP będzie korzystała Twoja strona/strony na koncie hostingowym. W prosty sposób możesz zmienić domyślną wersję PHP bezpośrednio z poziomu cPanelu. Co więcej możesz także zdecydować z jakich dodatkowych bibliotek PHP ma korzystać. Jeśli więc np. Twój skrypt potrzebuje bibliotek mcrypt, curl itp... możesz je w prosty sposób aktywować.

 

Czy na jednej usłudze hostingowej mogę utrzymywać kilka stron pod różnymi adresami?

Tak. Każde konto pozwala utrzymać od kilku do nieograniczonej liczby dodatkowych domen, które mogą działać jako osobne serwisy WWW, także z pełną pulą nazw dla kont poczty elektronicznej.

 

Jeśli mam domenę zarejestrowaną w innej firmie czy mogę ją przenieść na swoje konto o12?

Tak. Możesz zmienić nazwy serwerów DNS w firmie gdzie domena jest zarejestrowana na te, które podamy w mailu aktywacyjnym konta, lub możesz przetransferować w pełni obsługę swojej domeny do o12.pl. W tym celu skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Pomożemy Ci przeprowadzić taką operację.

 

Czy jest możliwość sprawdzenia panelu administracyjnego konta przed zamówieniem?

Tak. Możesz uruchomić wersję demonstracyjną cPanelu tutaj. W wersji demo możesz przejrzeć jego funkcje jednak część z nich np. zakładanie kont email, kont FTP itp... ze wzgledów bezpieczeństwa jest zablokowana. Jeśli zechcesz sprawdzić pełną funkcjonalność złóż zamówienie na dowolne konto hostingowe. Każde konto jest aktywowane na okres 14 dni bez zobowiązań.

 

Jeśli już korzystam z kreatora, to czy mogę zmienić szablon graficzny strony, np. wybrać inny?

W każdej chwili bez żadnego ograniczenia. Co więcej kreator na kontach serii K ma specjalny moduł pozwalający na samodzielne wygenerowanie własnego szablonu, zwiększając w ten sposób ilość projektów graficznych do praktycznie nieograniczonej liczby. Jedyne co Cię ogranicza to tak naprawdę własna inwencja twórcza i czas.

 

Czy pracując z kreatorem mogę liczyć na waszą pomoc?

Tak. Specjalnie z myślą o kreatorze i innych aspektach pracy ze stronami działa przy o12 Forum Majstrów Internetu pod adresem http://sitemajster.pl. Jest to doskonałe miejsce do nauki i poznawania metod pracy z kreatorem.

 

Jeśli mam stronę wykonaną w innym systemie, to czy mogę za pomocą kreatora nią zarządzać?

Nie. Przy pomocy kreatora zarządzasz stronami wykonanymi w kreatorze. Jeśli strona jest wykonana przy pomocy innych narzędzi, to zarządzanie odbywa się przy ich użyciu. Aby zarządzać stroną w kreatorze możesz w nim stworzyć nowy projekt strony, skonstruować strukturę działów i następnie przekopiować do nich treści z dotychczasowej strony.

 

Czy naprawdę w kreatorze mogę stworzyć dowolną ilość stron?

Tak, to prawda. Nasz standardowy kreator nie nakłada limitów na ilość stron/projektów. Dzięki temu z poziomu jednego panelu zarządzania możesz administrować wszystkimi swoimi stronami wykonanymi w kreatorze.

 

Gdzie fizycznie zlokalizowane są serwery o12.pl?

Wszystkie nowe konta hostingowe ATRIA, WEGA, SYRIUSZ, począwszy od 17 września 2013 roku uruchamiane są w nowoczesnym Centrum Danych ATMAN w Warszawie: szczegóły >>

 

Czy hosting o12 spełnia wymagania GIODO?

Tak. Nasze serwery zlokalizowane w Centrum Danych ATMAN Warszawa spełniają wymagania stawiane przez GIODO w zakresie ochrony danych osobowych. Istnieje także możliwość podpisania z nami umowy dotyczącej powierzenia przetwarzania danych osobowych.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: bok@o12.pl.

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2018