Zaufali nam

Archiwum Państwowe w Lublinie i Zamościu

Masz problem z wyborem?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, podpowie Ci optymalne rozwiązanie.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Co na Wiedzodajni?

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Protect ID

Zawsze gdy rejestrujesz domenę Twoje dane abonenta trafiają do rejestru registrara i są umieszczane w jego bazie WhoIs. Baza ta została stworzona m.in. po to aby stanowić wiarygodny dowód własności domeny.
Z uwagi na przepisy prawne dotyczące ochrony danych osobowych w Polsce dane osób fizycznych nie mogą być upubliczniane. Tak też się dzieje w przypadku rejestrowanych domen krajowych (.pl) jednak odmienne sprawa wygląda w przypadku domen globalnych, gdzie polskie prawo nie sięga.

Co jest przechowywane w bazie WhoIs?

Pełne dane rejestrującego, czyli: imię, nazwisko, adres pocztowy, miejscowość, email oraz telefon... te dane są dostępne dla każdego bez wyjątku.

Z pewnością nie dla każdego wizja łatwego dostępu do jego danych personalnych jest bez większego znaczenia. Co można w takiej sytuacji zrobić? Okazuje się, że jest metoda, która w legalny sposób pozwala ukryć prywatne dane Abonenta. Usługa ta nazywa się Protect ID.

Dlaczego Protect ID jest usługą ważną?

  1. Usługa chroni Twoje dane prywatne. Żadne z danych osobowych nie są widoczne w bazie WhoIs. Są tam jedynie informacje świadczące o tym, że Twoje dane są chronione.
  2. Ochrona przed spamem. Usługa oferuje system dynamicznych aliasów email. Twój adres poczty elektronicznej nigdy nie jest widoczny, widoczny jest jedynie adres z którego wiadomości są dopiero przekierowywane do Ciebie. Nie miałoby to większego sensu gdyby nie fakt, że ten adres jest co jakiś czas zmieniany, a więc wcześniejsza jego wersja już nie dostarczy do Ciebie żadnej wiadomości. To bardzo dobra ochrona Twojej skrzynki przed spamem.
  3. Pełne prawo własności domeny. Pomimo tego, że nie figurujesz w publicznie dostępnej bazie WhoIs jako Abonent domeny, to wciąż nim pozostajesz. Możesz w pełni dysonować swoją domeną, sprzedawać ją, przekazywać, modyfikować jej parametry itd...

Dla jakich domen jest dostępna usługa Protect ID ?

Usługa dostępna jest dla domen globalnych z rozszerzeniami .com, .net, .org, .biz, .info... Usługę można aktywować w dowolnym momencie zarówno w trakcie rejestracji jak i w późniejszym terminie korzystając ze Strefy Klienta.

Jak zamówić usługę Protect ID?

W przypadku gdy zamawiasz usługę z nową domeną, w formularzu zamówienia pojawi się opcja "Protect ID" (Ochrona danych w bazie WhoIs), jeśli ją zaznaczysz wówczas do zamawianej domeny zostanie ona dołączona. Jeśli masz już działającą domenę zaloguj sie do Strefy Klienta, przejdz do sekcji Domeny, a następnie kliknij w szczegóły domeny (Zarządzaj domeną) dla której chcesz zamówić usługę Protect ID. Na kolejnej stronie przejdź do zakładki: Rozszerzenia.

 

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl :: PROT Profesjonalne Technologie Sp. z o.o. 2003-2016